Hitta din kontakt på BEWI

Vill du komma i kontakt med en viss avdelning? Titta nedan för att hitta rätt kontakt på BEWI.

Insulation - Sweden

BEWI Insulation AB

Gårdsvägen 13
169 70, Solna
Öppet vardagar 07.00 – 17.00
0176 – 208 500
order.insulation@bewi.com

Michael Nielsen


Managing Director
+45 72 15 79 99
michael.nielsen@bewisynbra.com

Richard Törner


Business Manager
+46 72 701 22 53
richard.torner@bewisynbra.com

Niklas Karlsson


Operations Manager
+46 73 074 21 84
niklas.karlsson@bewisynbra.com

Belinda Karlsson


Finance Manager
+46 730 408 324
belinda.karlsson@bewisynbra.com

Fredrik Alvarsson


Sales Manager / Regionansvarig Norr
+46 705 33 71 86
fredrik.alvarsson@bewisynbra.com

Anna-Mi Stenberg


Regionansvarig Syd
+46 70 386 08 82
anna-mi.stenberg@bewisynbra.com

Jonas Olofsson


Regionsansvarig Väst
+46 70 510 04 59
jonas.olofsson@bewisynbra.com

Jimmy Åkerman


Regionsansvarig Öst
Föräldraledig t o m 31/8. Kontakta Richard Törner för frågor gällande distrikt öst

Caroline Östberg


Kundtjänstchef
+46 723 96 69 09
caroline.ostberg@bewisynbra.com

Ellinor Fredriksson


Kundtjänst
+46 709 67 83 49
ellinor.fredriksson@bewi.com

Louise Dickson


Kundtjänst
+46 176 20 85 08
louise.dickson@bewisynbra.com

Ahmad Nazal


CAD- and drawing
+46 176 208 500
ahmad.nazal@bewisynbra.com

Packaging - Sweden

BEWI Packaging

Gårdsvägen 13
169 70, Solna
Öppet vardagar 07.00 – 17.00
010 – 15 00 300
order@bewipackaging.com

Fredrik Johansson


Managing Director
+46 73 318 30 00
fredrik.johansson@bewisynbra.com

Jens Rydh


Sales Manager
+46 70 535 39 60
jens.rydh@bewisynbra.com

Klas Wallander


Finance Manager
+46 70 826 68 24
klas.wallander@bewisynbra.com

Joakim Lüning


Key Account Manager
+46 70 539 20 22
joakim.luning@bewisynbra.com

Johan Hjalmarsson


Account Manager
+46 70 655 96 17
johan.hjalmarsson@bewisynbra.com

Johan Lindman


Account Manager
+46 72 160 94 78
johan.lindman@bewisynbra.com

Alma Bukaric


Customer Service Manager
+46 76 119 64 84
alma.bukaric@bewisynbra.com

Wictor Lindroth Fransson


Customer Service
+46 10 1500 300
wictor.lindroth-fransson@bewisynbra.com

Anika Bozicevic


Customer Service
+46 72 077 41 59
anika.bozicevic@bewisynbra.com

Peter Lundgren


Key Account Manager Automotive
+46 70 814 60 22
peter.lundgren@bewisynbra.com

Anne-Marie Ringqvist


Customer service Automotive
+46 73 421 88 55
anne-marie.ringqvist@bewisynbra.com

Roberth Carlsson


Development & Technical Manager
+46 70 245 47 12
roberth.carlsson@bewisynbra.com

Alf Hellberg


Designer
+46 70 508 67 70
alf.hellberg@bewisynbra.com

Jari Soininen


Designer
+46 72 243 19 32
jari.soininen@bewisynbra.com

Stefan Gustafsson


Designer
+46 70 560 07 41
stefan.gustafsson@bewisynbra.com

RAW - Worldwide

Porvoo, Finland

BEWiSynbra RAW Oy

+358 (0)207 620 200

PO Box 360
FI – 06101 Porvoo
Kilpilahden teollisuusalue, Rajatie 181-32
FI – 06850 Kulloo
Finland

Etten-Leur, The Netherlands

BEWiSynbra RAW B.V.
+31 (0)168 373 373

PO Box 37
NL – 4870 AA Etten-Leur
Zeedijk 25 (Industrieterrein Zwartenberg)
NL – 4871 NM Etten-Leur
The Netherlands

headset_mic

Customer service

+358 207 558 050

order.raw@bewi.com

live_help

Technical sales support

+31 168 373 312

pim.vandenberg@bewi.com

Packaging - Denmark

BEWI Styropack

Østerled 30

4300 Holbæk

headset_mic

Customer Service

+45 72 15 79 00

flamingo@bewi.com

Insulation - Denmark

BEWI Styrolit

Østerled 30

4300 Holbæk

headset_mic

Customer Service

+45 72 15 79 00

flamingo@bewi.com

Packaging - Norway

BEWI Norway

7263 Hamarvik

Åpningstider man-fre: 07.00 – 18.00

headset_mic

Kundeservice

+47 72 44 88 88

ordre@bewi.com

Insulation - Norway

BEWI Norway

7263 Hamarvik

Åpningstider man-fre: 08.00 – 16.00

headset_mic

Kundeservice

+47 72 44 88 88

order@bewi.com

Insulation - Finland

BEWI Insulation

headset_mic

Asiakaspalvelu / Tilaukset

020 755 92 00

order.fi@bewi.com

Plastimar - Portugal

FÁBRICA | SEDE

PLASTIMAR, S.A.
Estrada Marginal Norte, Apt. 1
2524-909 Peniche
Telefone: +351 262790120
Fax: +351 262789447
Email: plastimar@bewi.com
Mapa: http://goo.gl/maps/sha8Q

FÁBRICA NORTE

PLASTIMAR, S.A
Rua dos 5 Caminhos Nº570, Argemil
4780-382 Santo Tirso
Telefone: +351 252809100
Fax: +351 252809109
E-mail:plastimar@bewisynbra.com
Mapa:http://goo.gl/maps/aJghO

DELEGAÇÃO SUL

Plastimar, S.A.
Estrada Vale de Mulatas
Lote 17, Arm. 3
2914-516 Setubal
Telefone: +351 265 501 542
Fax: +351 265 501 542
Mapa: https://goo.gl/maps/GWPe1QpV1BQ2

DELEGAÇÃO VIGO

PlasExpandido, S.L.
Almacen Capas, nº7, Darsena 3 Puerto Pesquero
Apartado Correos 1115
36200 Vigo
Telefone: +34 986 430 354
Fax: +34 986 430 376
Mapa:http://goo.gl/maps/wP9WL

headset_mic

Customer Service

+ 351 262 790 120

plastimar@bewi.com

Todos os dias úteis entre as 9:00 e as 18:00

Packaging - Netherlands

Synprodo

P.O. Box 3
6600 AA Wijchen
Netherland

headset_mic

Customer Service

+31 24 649 19 11

info@synprodo.com

Insulation - Netherlands

IsoBouw

Kanaalstraat 107
5711 EG Someren
Nederland

headset_mic

Customer Service

+31(0)493 – 49 81 11

info@isobouw.nl